Image for DW-18-19-L-S-810 is not available
DW-18-19-L-S-810
DigiKey Part Number
612-DW-18-19-L-S-810-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-18-19-L-S-810
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-18-19-L-S-810 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.810" (20.574mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
18
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)