Image for DW-18-19-L-S-1055 is not available
DW-18-19-L-S-1055
DigiKey Part Number
612-DW-18-19-L-S-1055-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-18-19-L-S-1055
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.165" (4.191mm)
Length - Stack Height
1.055" (26.797mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
18
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)