Image for DW-18-19-L-D-920 is not available
DW-18-19-L-D-920
DigiKey Part Number
612-DW-18-19-L-D-920-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-18-19-L-D-920
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height
0.920" (23.368mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)