Image for DW-18-08-T-D-400 is not available
DW-18-08-T-D-400
DigiKey Part Number
612-DW-18-08-T-D-400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-18-08-T-D-400
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating)
0.020" (0.508mm)
Series
Length - Stack Height
0.400" (10.160mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)