Image for DW-17-15-F-S-210 is not available
DW-17-15-F-S-210
DigiKey Part Number
612-DW-17-15-F-S-210-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-15-F-S-210
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height
0.210" (5.334mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
17
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)