Image for DW-17-11-F-S-405 is not available
DW-17-11-F-S-405
DigiKey Part Number
612-DW-17-11-F-S-405-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-11-F-S-405
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height
0.405" (10.287mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
17
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)