Image for DW-17-10-T-S-551 is not available
DW-17-10-T-S-551
DigiKey Part Number
612-DW-17-10-T-S-551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-10-T-S-551
Description
DW-17-10-T-S-551
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height
0.551" (13.995mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
17
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)