Image for DW-17-09-F-S-260 is not available
DW-17-09-F-S-260
DigiKey Part Number
612-DW-17-09-F-S-260-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-09-F-S-260
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height
0.260" (6.604mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)