Image for DW-17-07-L-S-272 is not available
DW-17-07-L-S-272
DigiKey Part Number
612-DW-17-07-L-S-272-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-07-L-S-272
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.048" (1.219mm)
Length - Stack Height
0.272" (6.909mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)