Image for DW-17-07-L-S-253 is not available
DW-17-07-L-S-253
DigiKey Part Number
612-DW-17-07-L-S-253-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-07-L-S-253
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.067" (1.702mm)
Length - Stack Height
0.253" (6.426mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)