Image for DW-17-07-L-S-216 is not available
DW-17-07-L-S-216
DigiKey Part Number
612-DW-17-07-L-S-216-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-17-07-L-S-216
Detailed Description
17 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.104" (2.642mm)
Length - Stack Height
0.216" (5.486mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)