Image for DW-16-13-LM-D-620 is not available
DW-16-13-LM-D-620
DigiKey Part Number
DW-16-13-LM-D-620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-16-13-LM-D-620
Description
CONN HDR 32POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-16-13-LM-D-620 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height
0.620" (15.748mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)