Image for DW-16-11-F-Q-660 is not available
DW-16-11-F-Q-660
DigiKey Part Number
612-DW-16-11-F-Q-660-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-16-11-F-Q-660
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height
0.660" (16.764mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
32
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.200" (5.08mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)