Image for DW-16-07-L-S-313 is not available
DW-16-07-L-S-313
DigiKey Part Number
612-DW-16-07-L-S-313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-16-07-L-S-313
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.007" (0.178mm)
Length - Stack Height
0.313" (7.950mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)