Image for DW-16-07-G-S-224-LL is not available
DW-16-07-G-S-224-LL
DigiKey Part Number
612-DW-16-07-G-S-224-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-16-07-G-S-224-LL
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height
0.224" (5.690mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)