Image for DW-15-19-TM-S-200 is not available
DW-15-19-TM-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-15-19-TM-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-19-TM-S-200
Description
DW-15-19-TM-S-200
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
1.020" (25.908mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
15
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)