Image for DW-15-14-T-D-950 is not available
DW-15-14-T-D-950
DigiKey Part Number
612-DW-15-14-T-D-950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-14-T-D-950
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-15-14-T-D-950 Models
Category
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating)
0.370" (9.400mm)
Series
Length - Stack Height
0.950" (24.130mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)