Image for DW-15-13-F-D-942 is not available
DW-15-13-F-D-942
DigiKey Part Number
DW-15-13-F-D-942-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-13-F-D-942
Description
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-15-13-F-D-942 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height
0.942" (23.927mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)