Image for DW-15-13-F-D-451 is not available
DW-15-13-F-D-451
DigiKey Part Number
612-DW-15-13-F-D-451-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-13-F-D-451
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.669" (17.000mm)
Length - Stack Height
0.451" (11.455mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
30
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)