Image for DW-15-07-T-S-238 is not available
DW-15-07-T-S-238
DigiKey Part Number
612-DW-15-07-T-S-238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-07-T-S-238
Detailed Description
15 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height
0.238" (6.045mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)