Image for DW-15-07-T-S-212-LL is not available
DW-15-07-T-S-212-LL
DigiKey Part Number
612-DW-15-07-T-S-212-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-07-T-S-212-LL
Detailed Description
15 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height
0.212" (5.385mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)