Image for DW-15-07-L-S-245 is not available
DW-15-07-L-S-245
DigiKey Part Number
612-DW-15-07-L-S-245-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-15-07-L-S-245
Detailed Description
15 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height
0.245" (6.223mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)