Image for DW-14-19-L-S-835 is not available
DW-14-19-L-S-835
DigiKey Part Number
612-DW-14-19-L-S-835-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-19-L-S-835
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height
0.835" (21.209mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)