Image for DW-14-19-L-D-855 is not available
DW-14-19-L-D-855
DigiKey Part Number
612-DW-14-19-L-D-855-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-19-L-D-855
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height
0.855" (21.717mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
28
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
2
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)