Image for DW-14-19-F-S-875 is not available
DW-14-19-F-S-875
DigiKey Part Number
612-DW-14-19-F-S-875-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-19-F-S-875
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height
0.875" (22.225mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)