Image for DW-14-15-L-S-200 is not available
DW-14-15-L-S-200
DigiKey Part Number
612-DW-14-15-L-S-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-15-L-S-200
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-14-15-L-S-200 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)