Image for DW-14-11-F-S-645 is not available
DW-14-11-F-S-645
DigiKey Part Number
DW-14-11-F-S-645-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-11-F-S-645
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-14-11-F-S-645 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height
0.645" (16.383mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)