Image for DW-14-10-T-S-650 is not available
DW-14-10-T-S-650
DigiKey Part Number
612-DW-14-10-T-S-650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-10-T-S-650
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-14-10-T-S-650 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height
0.650" (16.510mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)