Image for DW-14-10-T-S-600-LL is not available
DW-14-10-T-S-600-LL
DigiKey Part Number
612-DW-14-10-T-S-600-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-10-T-S-600-LL
Description
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-14-10-T-S-600-LL Models
Category
Length - Post (Mating)
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Number of Positions
14
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)