Image for DW-14-08-F-D-276 is not available
DW-14-08-F-D-276
DigiKey Part Number
612-DW-14-08-F-D-276-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-08-F-D-276
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height
0.276" (7.000mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
28
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)