Image for DW-14-07-T-S-294 is not available
DW-14-07-T-S-294
DigiKey Part Number
612-DW-14-07-T-S-294-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-07-T-S-294
Detailed Description
14 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.026" (0.660mm)
Length - Stack Height
0.294" (7.468mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)
Number of Rows
1
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)