Image for DW-14-07-T-D-224 is not available
DW-14-07-T-D-224
DigiKey Part Number
612-DW-14-07-T-D-224-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-14-07-T-D-224
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Category
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating)
0.096" (2.438mm)
Series
Length - Stack Height
0.224" (5.690mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
28
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)