Image for DW-13-14-S-S-815-LL is not available
DW-13-14-S-S-815-LL
DigiKey Part Number
612-DW-13-14-S-S-815-LL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-14-S-S-815-LL
Description
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-13-14-S-S-815-LL Models
Category
Length - Post (Mating)
0.505" (12.827mm)
Length - Stack Height
0.815" (20.700mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Kinked Pin, Solder
Number of Positions
13
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)