Image for DW-13-14-L-S-900 is not available
DW-13-14-L-S-900
DigiKey Part Number
612-DW-13-14-L-S-900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-14-L-S-900
Description
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height
0.900" (22.860mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
13
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)