Image for DW-13-14-F-S-910 is not available
DW-13-14-F-S-910
DigiKey Part Number
612-DW-13-14-F-S-910-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-14-F-S-910
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.410" (10.414mm)
Length - Stack Height
0.910" (23.114mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
13
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.430" (36.322mm)