Image for DW-13-12-S-T-650 is not available
DW-13-12-S-T-650
DigiKey Part Number
612-DW-13-12-S-T-650-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-12-S-T-650
Description
CONN HDR 39POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-13-12-S-T-650 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height
0.650" (16.510mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
39
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)