Image for DW-13-10-T-D-375 is not available
DW-13-10-T-D-375
DigiKey Part Number
612-DW-13-10-T-D-375-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-10-T-D-375
Description
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H TIN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-13-10-T-D-375 Models
Category
Length - Overall Pin
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating)
0.345" (8.763mm)
Series
Length - Stack Height
0.375" (9.525mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
26
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)