Image for DW-13-09-L-T-225 is not available
DW-13-09-L-T-225
DigiKey Part Number
612-DW-13-09-L-T-225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-09-L-T-225
Detailed Description
39 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height
0.225" (5.715mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Number of Positions
39
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)