Image for DW-13-09-L-S-330 is not available
DW-13-09-L-S-330
DigiKey Part Number
612-DW-13-09-L-S-330-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-09-L-S-330
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height
0.330" (8.382mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.730" (18.542mm)