Image for DW-13-07-S-S-268 is not available
DW-13-07-S-S-268
DigiKey Part Number
612-DW-13-07-S-S-268-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-07-S-S-268
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.052" (1.321mm)
Length - Stack Height
0.268" (6.807mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)