Image for DW-13-07-L-S-288 is not available
DW-13-07-L-S-288
DigiKey Part Number
612-DW-13-07-L-S-288-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-13-07-L-S-288
Detailed Description
13 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.032" (0.813mm)
Length - Stack Height
0.288" (7.315mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Termination
Solder
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin
0.430" (10.922mm)