Image for DW-12-19-T-T-765 is not available
DW-12-19-T-T-765
DigiKey Part Number
612-DW-12-19-T-T-765-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-19-T-T-765
Description
CONN BRD STACK .100" 36POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-12-19-T-T-765 Models
Category
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating)
0.455" (11.557mm)
Series
Length - Stack Height
0.765" (19.431mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)