Image for DW-12-19-L-D-900 is not available
DW-12-19-L-D-900
DigiKey Part Number
612-DW-12-19-L-D-900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-19-L-D-900
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-12-19-L-D-900 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height
0.900" (22.860mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
24
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.330" (33.782mm)