Image for DW-12-15-T-D-320 is not available
DW-12-15-T-D-320
DigiKey Part Number
DW-12-15-T-D-320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-15-T-D-320
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H TIN
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole
EDA/CAD Models
DW-12-15-T-D-320 Models
Category
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating)
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Stack Height
0.320" (8.128mm)
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
24
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post (Mating)
Tin
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)