Image for DW-12-15-L-T-287 is not available
DW-12-15-L-T-287
DigiKey Part Number
612-DW-12-15-L-T-287-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-15-L-T-287
Description
CONN HDR 36POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DW-12-15-L-T-287 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.233" (5.918mm)
Length - Stack Height
0.287" (7.290mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
36
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.630" (16.002mm)