Image for DW-12-08-S-D-200 is not available
DW-12-08-S-D-200
DigiKey Part Number
612-DW-12-08-S-D-200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-12-08-S-D-200
Description
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Detailed Description
24 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-12-08-S-D-200 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height
0.200" (5.080mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
24
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
30.0µin (0.76µm)
Number of Rows
2
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
0.530" (13.462mm)