Image for DW-11-13-L-T-705 is not available
DW-11-13-L-T-705
DigiKey Part Number
612-DW-11-13-L-T-705-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-13-L-T-705
Detailed Description
33 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Length - Post (Mating)
0.415" (10.541mm)
Length - Stack Height
0.705" (17.907mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
33
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
3
Color
Black
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Base Product Number
Length - Overall Pin
1.230" (31.242mm)