Image for DW-11-12-L-S-600 is not available
DW-11-12-L-S-600
DigiKey Part Number
612-DW-11-12-L-S-600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-12-L-S-600
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height
0.600" (15.240mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
11
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
10.0µin (0.25µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
1.030" (26.162mm)