Image for DW-11-11-F-S-475 is not available
DW-11-11-F-S-475
DigiKey Part Number
612-DW-11-11-F-S-475-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-11-F-S-475
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
Category
Length - Post (Mating)
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height
0.475" (12.065mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
11
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)