Image for DW-11-11-F-S-394 is not available
DW-11-11-F-S-394
DigiKey Part Number
DW-11-11-F-S-394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DW-11-11-F-S-394
Description
CONN HDR 11POS 0.1 STACK T/H
Detailed Description
11 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole
EDA/CAD Models
DW-11-11-F-S-394 Models
Category
Length - Post (Mating)
0.426" (10.820mm)
Length - Stack Height
0.394" (10.008mm)
Series
Length - Tail
0.110" (2.794mm)
Number of Positions
11
Contact Finish - Post (Mating)
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post (Mating)
3.00µin (0.076µm)
Number of Rows
1
Length - Overall Pin
0.930" (23.622mm)